• Ereğli Caddesi 58/2 Siteler Altındağ / ANKARA
  • kadim@kadimcamidekorasyon.com

Cami Kapısı İmalatı

Cami Kapısı İmalatı

Camilerin kapısı, görünüş ve tasarım bakımından önemli bir konuma sahiptir. Önünden geçenleri ilk kez camiye davet edecek, onlara o yolu açacak olan kapılar, yüzyıllardan beri devletimiz tarafından da önemsenmiş ve pek çok zanaatkar, bu tarz kapıların ve cami içerisindeki çalışmaların yapılabilmesi için uzun uzun, ince ince çalışmalar yürütmüş durmuştur.

 

Cami Kapı dekorasyonu için pek çok çeşit söylenebilir ve model, ekol olarak da tanımlayabileceğimiz farklılıklar belirtilebilir. Özellikle Osmanlı mimarisi, Selçuklu mimarisi, bu mimarilerin çeşitli yüzyıllarda geçirdikleri değişimler ve bunların camiye, cami kapılarına yansıması, dinimiz İslamın sanata, ince işçiliğe ve zanaatkarlara verdiği önemin de bir göstergesi niteliğindedir.
 

Biz de ustalarımızdan aldığımız ve yüzyıllardır süregelen bu geleneğin gelecek kuşaklara da aktarılabilmesi amacıyla gerekli olan sorumluluğu üzerimize uzun bir süreden bu yana almış bulunuyoruz. Cami Kapı dekorasyonu sırf yüzyıllardan bu yana üzerimize aldığımız sorumluluğun ağır yükü sebebiyle bile oldukça mühimdir. Oymalı kapılar, Osmanlı tarzı ahşap tasarımlı kapılar, göbekli kapı olarak adlandırabileceğimiz farklı tasarımlarımız mevcuttur. Aynı şekilde, Selçuklu Kündekari, Zıvanalı Kündekari, Altılı Kündekari gibi daha eski yüzyıllara ait tasarım ve zannat örnekleri de koleksiyonumuz içerisinde yer almaktadır.
 

Koleksiyonumuza internet sitemiz üzerinden ulaşabilir, yapılabilecek farklı tasarımlar ve teslimatlar için bizi telefonla arayabilir veya sipariş için yüz yüze görüşmek isterseniz randevu alabilirsiniz.

Cami Kapısı İmalatı Resim Galerisi

Web Tasarım : Turna Tasarım ®
Web Tasarım
: Turna Tasarım ®
Telefon Whatsapp Konum
Telefon Whatsapp Konum