• Ereğli Caddesi 58/2 Siteler Altındağ / ANKARA
  • kadim@kadimcamidekorasyon.com

Mihrap İmalatı

Mihrap İmalatı

Camilerin ve mescitlerin içerisinde önemli bir yere sahip olan mihrap, kıble duvarı yüzeyine inşa edilir ve süslemesi de buna göre yapılır. Selçuklu Devleti ve Osmanlı Devleti dönemleri içerisinde inşa edilen (ya da dönemin mimari anlayışına göre yeniden yorumlanarak tasarlanan) camilerin her birisinde mihraba gereken önem verilmiş, süslemeleri, işçiliği buna göre yapılmıştır.
 

Kimi zaman sadece süslemeler ve dönemin sanat anlayışını yansıtır. Kimi zaman ise çalışmayı gerçekleştiren ustalar tüm bunların yanına mihrap ayetini de eklemeyi uygun görürler. Bazı mihraplarda başka ayetlerde kullaınır.
 

Mihrap imalatı yapacağınız firmayı özenle seçmeli ve daha öncesinde yaptığı işleri, camilere,  mescitlere teslim ettikleri çalışmalara dikkat etmelisiniz. Kötü bir işçilik, alelade malzemelerle yapılmış ve size bu şekilde sunulmuş mihrap, kuşkusuz ki içinize sinmeyen bir iş olarak kalacaktır. Ayrıca mihrap, uzun yıllar boyunca kullanılacak ve camilerinizin, mescitlerinizin içinde kalacak olan bir yapıdır. Böyle bir çalışma her zaman için en ince ayrıntısına kadar tasarlanmalı ve kendisi hakkında gerekli çaba gösterilmelidir.
 

Mihrap imalatı sırasında, bize her zaman kıbleye yönelmeyi ve namaza durmayı hatırlatan bu önemli unsurun gerektirdiği ciddiyette yaklaşmakta, çalışmalarımızı kaliteli bir hammadde ile, usta işçiliği bir araya getirerek başlatmakta, devam etmekte ve size teslimatını da bu şekilde gerçekleştirmekteyiz. Sadece camiler için değil, aynı zamanda mescitler için de yeri yadsınamaz bir şekilde korunmakta olan mihrap, isteğe bağlı olarak, caminin de iç tasarımı göz önünde bulundurulmakta ve bu şekilde imalatı yapılabilmektedir.
 

Ahşap malzemeden gerçekleşen mihrabın yapımı ve teslimatı sırasında hem hızlı, hem de içinize sinecek üretimi yapacağımız bir anlayışı sizlere sunmaya çalışmaktayız. Cami cemaatinin önünde beklediği ve namaz kılarken saf tuttuğu mihrap, tarafımızdan ciddiyetle imal edilerek, hızlı bir şekilde, istediğiniz süre zarfında teslim edilmektedir. Modellerimizi görmek için sitemizdeki çeşitli model resimlerine göz atabilir, bize telefonla ulaşabilir ya da yüz yüze görüşmek için randevu talep edebilirsiniz.

Mihrap İmalatı Resim Galerisi

Web Tasarım : Turna Tasarım ®
Web Tasarım
: Turna Tasarım ®
Telefon Whatsapp Konum
Telefon Whatsapp Konum