• Ereğli Caddesi 58/2 Siteler Altındağ / ANKARA
  • kadim@kadimcamidekorasyon.com

Minber İmalatı

Minber İmalatı

Minber, bir caminin cemaatiyle hocası arasında gerçekleşecek iletişim için en önemli araçlardan birisidir. Mekanın büyüklüğü ve yüksekliğine göre tasarlanan minber, önem gösterilmesi gereken bir başka unsur olan mihrabın sağ tarafında, hocanın hutbe okuma görevini ifaa edebilmesi adına oluşturulur. Hoca minbere merdivenle çıkar. Bu sayede cami cemaatinin dikkatini hocaya verebilmesi, hutbeye gerekli ihtimamı göstermesi amaçlanır. Hocanın minbere çıkması, artık onun dinlenmesi gerektiğinin bir simgesidir.
 

Cuma ve bayram namazlarının en önemli bölümlerinden birisi olan hutbe, insanları doğruya, iyiye, güzele, dini değerlerin korunmasına ve sahiplenilmesine çağıran sözler içerir. Tüm bunların bizzat cami imamı tarafından söylenerek cemaatin doğru yola sevk edilmesi amaçlanır.
 

Tüm bu sebepler düşünüldüğünde, minber imalatının ve teslimatının doğru, titiz bir şekilde yapılması gerekliliği de tüm açıklığıyla ortaya serilir. Yapılacak çalışmanın iyi bir firmayla temasa geçilerek tamamlanması da, yapılacak işin olumlu bir sonuca varmasını sağlar.
 

Firmamız, minber imalatını ve minber dekorasyonu konusunda atacağı adımları titizlikle belirleyerek, yıllardır süregelen namını da bu şekilde oluşturmuştur. Aynı şekilde bizimle sipariş için iletişime geçecek kurumların ve müşterilerimizin de görüşlerini, önerilerini dikkate alarak tasarladığımız çalışmalar, sitemizde de göreceğiniz örneklerden anlayabileceğiniz üzere, alelade çalışmalar yapan yerlerden çok daha ileridedir ve farkı ortadadır.
 

Cami dekorasyonu ve bunun en önemli unsurları arasında yer alan minber dekorasyonu, kürsü, cami balkon korkuluğu, müezzinlik ve mihrap tarzı pek çok ürünün imalatı gibi tarafımızca yapılmakta ve sizlere gerekli kalite kontrolleri sağlanarak, mümkün olan en hızlı şekilde teslim edilmektedir.
 

Çalışmalarımızın örneklerini sitemizden takip edebileceğiniz gibi, bizleri telefonla arayarak veya yüz yüze görüşme için firmamıza gelerek de gerekli model bilgilendirmelerini doğrudan tarafımızdan alabilirsiniz. Böylece sizlere çok daha hızlı ve ayrıntılı bilgi verebilir, karar verme aşamanıza da katkıda bulunmuş oluruz.

Minber İmalatı Resim Galerisi

Web Tasarım : Turna Tasarım ®
Web Tasarım
: Turna Tasarım ®
Telefon Whatsapp Konum
Telefon Whatsapp Konum